Dice Hospital KS Admin Pledge (Dice Hospital Deluxe + Community Care KS)

Kód: 14019
Novinka
2 999 Kč –13 %
Alley Cat Games - Dice Hospital KS Admin Pledge
2 999 Kč –13 % 2 599 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
28.6.2022
Možnosti doručení

Deluxe + Community Care Kickstarter verze hry Dice Hospital!

Ve hře Dice Hospital hráči přebírají vedení nemocnice a jejich úkolem je léčit pacienty, které neustále přivážejí sanitky. Za každého vyléčeného pacienta získávají body, za každé úmrtí je ztrácí. Svojí nemocnici postupně vylepšují o nové oddělení, stejně jako o nové doktory. Po osmi kolech vyhrává hráč s nejvyšším skóre.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Deluxe + Community Care Kickstarter verze hry Dice Hospital!

Ve hře Dice Hospital hráči přebírají vedení nemocnice a jejich úkolem je léčit pacienty, které neustále přivážejí sanitky. Za každého vyléčeného pacienta získávají body, za každé úmrtí je ztrácí. Svojí nemocnici postupně vylepšují o nové oddělení, stejně jako o nové doktory. Po osmi kolech vyhrává hráč s nejvyšším skóre.

Příprava hry:

Každý hráč dostane svou hrací desku (plán nemocnice). Dostane i první tři nemocné (ti jsou představování kostkami tří barev), tři zdravotníky a následně hráči připraví první sanitky dle počtu hráčů. Připraví se i zásoba nových oddělení a doktorů, žetony umrtí a krevní vaky. Na počítadlo skóre umístní každý svou injekci (tématický ukazatel počtu bodů) a nastaví se ukazatel kola na 1.


Průběh hry:

Hra má celkem 8 kol, ve kterých hráči prochází několika fázemi:

  1. Naplnění sanitek: Dle počtu hráčů se určí počet sanitek (počet hráčů+1) a do každé sanitky se umístí 3 kostky - pacienti. Kostkami se háže až do okamžiku, kdy jsou na stole jen kostky s hodnotami 2-5 (1 a 6 se přehodí), ty se pak umísťují do sanitek vzestupně. Vznikají tak sanitky od nejtěžších případů (kostky nejnižších hodnot) po nejlehčí.
  2. Příjem pacientů: Počínaje prvním hráčem si každý vybere jednu ze sanitek a umístí pacienty do pokojů své nemocnice. Ta má kapacitu 12 míst - pokud místo nemáte, některý pacient v nemocnici bohužel umírá a uvolní tak místo pro nově příchozí. První hráč si nemůže vzít nejtěžší sanitku (tu s číslem 1), jiné omezení není. Hráč, který si vybere sanitku s nejnižším číslem, se pak stává prvním hráčem a dostane i 1 krevní vak.
  3. Vylepšení nemocnice: Hráči si postupně vybírají z dostupných vylepšení - nové oddělení se zajímavým léčebním mechanizmem nebo doktora se speciální léčební schopností.
  4. Aktivace (léčení): Hráči postupně léčí své pacienty pomocí oddělení a doktorů ve své nemocnici. Léčení probíhá formou zvyšovaní hodnoty na kostce, pacient je vyléčen jakmile dosáhne hodnotu 7 a víc. Jednotlivá oddělení a lékaři umožňují určité barvy či hodnoty na kostkách (nebo jejich kombinace) léčit efektivněji.
  5. Zhoršení stavu pacientů: Pokud hráč některého pacienta v daném kole neléčil, stav tohoto pacienta se zhorší o 1 bod. Pokud jeho hodnota klesne na 0, umírá (a hráči za to budou na konci hry odečteny body).
  6. Propuštění uzdravených pacientů: Všichni pacienti, kteří v daném kole dosáhli hodnotu 7 nebo víc, jsou propuštěni. Dle jejich počtu hráči získavají body.
  7. Výmena směny: V této fázi se vrací sestry a doktoři na výchozí pozice a karty. Zesnulí pacienti se nahradí příslušným žetonem a společně s vyléčenými se vrací do společné zásoby. Ukazatel počtu kol se posune o 1 a přichází další kolo.

Hra samotná pak obsahuje rozšíření tohoto mechanizmu o administrátory, úkoly nebo nenadálé události. Tyto elementy poskytují hráčům výhody nebo situaci v určitém okamžiku zhorší.


Konec hry:

Konec hry nastává po 8 kolech. Hráči ke svému skóre přičtou 1 bod za každý nepoužitý krevní vak a odečtou 2 body za každého zemřelého. Vítězem je pak hráč s nejvyšším skóre.

 

Video ke hře:

Video k rozšíření, jež je součástí edice:

Video k součásti edice - Community Care:

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 0.5 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 10
? 3. Jazyk hry: bez textu
? 4. Jazyk pravidel: anglický
? 5. Minimální počet hráčů: 1
? 6. Maximální počet hráčů: 4
? 7. Herní doba (minut): 46-60, 61-90
Typ hry: Strategická, Kostková, Tématická
Herní doba: 45-90 minut
Autor: Mike Nudd

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení