The Estates

Kód: 8560
999 Kč –10 %
The Estates
999 Kč –10 % 899 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
15.6.2021

The Estates je strategicko-ekonomická desková hra, ve které se hráči stávají developery investujícími do nově vznikající zástavby městské části. Má to ale jeden háček, staví i na místech, která měla zůstat jako rekreační oblast. Nakonec jim tedy městská část některé budovy nařídí strhnout a oni přijdou o své drahocenné investice. Hra je jednoduchá a svižná, skvělá na rodinné herní podvečery.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Městská rada nedávno schválila územní plán nového městského rozvoje zóny The Estates. Stavební povolení vyžaduje 2 řady po 4 budovách, ale investoři ignorují tyto požadavky a začnou stavět ve všech třech řadách v zóně.
Dokonce i starosta zachytil možnost potenciálního zisku z investice v nové zóně a začal plánovat své nové sídlo v The Estates, což zdvojnásobuje hodnotu jednoho z řad.
Ale městská rada ukončila toto vydírání developerů ultimátem: jakmile budou první 2 řady budov dokončeno, zbývající třetí řada dají strhnout, což má za následek obrovskou ztrátu pro všechny, kteří tam investovali.

Hráči hrají roli investorů, kteří se snaží vydělat co nejvíce peněz rozvíjením budov v zóně The Estates. Budou se snažit získat akce developreských firem a následně se budou ucházet o různé stavební díly a umisťovat je do budov v jejich prospěch. Všechny budovy v dokončených řadách mají pozitivní body, zatímco všechny budovy v neúplných řadách mají negativní body.

Hra The Estates nabízí velmi netradiční zvraty a otevřené hranice jak tuto hru hrát.
Může se stát, že některý z hráčů nebude mít žádné akce a bude se celou dobu snažit aby žádný z řad nebyl dokončen a tím pádem všechny investice budou minusové body pro ostatní hráče.
Hra nabízí mechanismy na prodlužování nebo zkrácení počtu budov v řadě, umístění starstovej rezidence do jednoho z řad tím zvodjnásobiť hodnotu této řady, ale i možnost ulít si peníze do vlastní kapsy, což může mít rozhodující vliv hlavně když bude málo dokončených řad.

Hra svou charakteristikou s blafováním a dražbou patří někde na rozmezí rodinných, párty a náročných her. Svou nepříliš dlouhou herní dobou určitě dobře zapadne na herní akce nebo setkání s přáteli přes víkend či na chatě. Určitě si zaslouží pochvalu i za kvalitu herního materiálu - zejména dřevěných stavebních dílů.

Recenze hry v angličtině:

 

Jak hrát:

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 0.9 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 10
? 3. Jazyk hry: anglický
? 4. Jazyk pravidel: anglický
? 5. Minimální počet hráčů: 2
? 6. Maximální počet hráčů: 5
? 7. Herní doba (minut): 46-60
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 7,5
? 9. Náročnost (1-5): 2
Typ hry: Strategická
Herní doba: 40-60 minut
Autor: Klaus Zoch
EAN: 864562000294

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.