Ve stínu pyramid

Kód: 12302
Tip
Značka: BoardBros
449 Kč –4 %
BoardBros - Ve stínu pyramid
449 Kč –4 % 429 Kč
Skladem (> 5 ks)

Že si s sebou do hrobu žádný majetek nevezmete? A co když ano? V karetní deckbuildingové hře Ve stínu pyramid se ocitnete v roli egyptských vládců, kteří se hodlají na odchod z tohoto světa důkladně připravit. Hráči budou plnit své hrobky kartami s jídlem, amulety, soškami a dalšími cennými poklady. Dávejte ale pozor! Pokud vaše karty včas nezapečetíte, nezískáte za ně žádnou posmrtnou slávu, pokud je pohřbíte příliš brzy, přijdete o jejich skvělé schopnosti. Nechť zvítězí ten, kdo si na onen svět odnese největší bohatství!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Že si s sebou do hrobu žádný majetek nevezmete? A co když ano? V karetní deckbuildingové hře Ve stínu pyramid se ocitnete v roli egyptských vládců, kteří se hodlají na odchod z tohoto světa důkladně připravit. Hráči budou plnit své hrobky kartami s jídlem, amulety, soškami a dalšími cennými poklady. Dávejte ale pozor! Pokud vaše karty včas nezapečetíte, nezískáte za ně žádnou posmrtnou slávu, pokud je pohřbíte příliš brzy, přijdete o jejich skvělé schopnosti. Nechť zvítězí ten, kdo si na onen svět odnese největší bohatství!

„Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem, ale tím, že nezemřu.“ - Woody Allen

Ve hře Valley of the Kings hráči představují staroegyptské panovníky, kteří se radostně připravují na svoji smrt a honosný pohřeb. Nakupují vzácné předměty, knihy, sošky a talismany, kterými zdobí vlastní hrobky v Údolí králů. Hlavním herním mechanismem je klasický deckbuilding, okořeněný ovšem o některé strategicky významné prvky.


Příprava hry:

Hra je určena pro dva až čtyři hráče. Každý hráč obdrží balíček deseti základních karet, vedle kterého si položí jednu kartu hrobky. Zbývající karty vytvoří tzv. balíček zásoby - a to tak, že spodní část zásoby tvoří promíchaných 27 silnějších karet třetí úrovně, nad tím je promíchaných slabších 29 karet druhé úrovně. Horní karta ze zásoby se poté položí vedle lícem nahoru, čímž vytvoří hřbitov. První hráč dále ze zásoby vezme šest karet a lícem nahoru je vyskládá do tvaru pyramidy, kde tři karty tvoří základ, dvě mezipatro a jedna karta vrcholek. Těchto šest karet tvoří nabídku, která se průběžně obměňuje a ze které si hráči nakupují karty do svých individuálních herních balíčků. Každý hráč si zamíchá svůj základní balíček a lízne si pět karet.

Každá karta ve hře obsahuje několik údajů: nákupní cena v pravém horním rohu karty určuje, kolik peněz musí hráč zaplatit při nákupu karty z pyramidální nabídky - peněžní hodnota pravém horním rohu karty určuje, kolik peněz může hráč odhozením této karty z ruky získat - akce uprostřed karty určuje, jaký zvláštní efekt vyvolá karta při zahrání z ruky - typ karty v levém dolním rohu má pak vliv při závěrečném bodování.


Průběh hry:

Hráči se v tazích pravidelně střídají. Ve svém tahu smí hráč koupit libovolné množství karet z nabídky, ale vždy jen z nejnižšího patra pyramidy! Samotný nákup karty vypadá tak, že hráč nejprve odhodí z ruky na svoji odhazovací hromádku tolik karet, aby jejich úhrnná peněžní hodnota dosáhla či překročila nákupní cenu vybrané karty. Koupenou kartu pak umístí na vršek své odhazovací hromádky. Okamžitě poté dojde ke zhroucení pyramidální nabídky, kdy se karta z vyšší úrovně posune na uvolněné místo v základním patře a karta z nejvyšší úrovně následně zaplní uvolněné místo ve středním patře. Vrcholek pyramidy se doplní ze zásoby. Má-li zájem a prostředky, může hráč během jediného kola takto nakoupit libovolný počet karet. Karty, které nehodlá využít k nákupu dalších karet, může hráč ve svém tahu zahrát, čímž dosáhne efektu na kartě popsaného.

Jednou za kolo smí hráč rovněž umístit vybranou kartu z ruky do své hrobky. K této kartě tím ztrácí přístup a nemůže ji pak již využívat ani k nákupu, ani k zahrání.

Pokud během svého kola hráč nijak nezasáhl do struktury pyramidální nabídky, musí jednu kartu z nabídky odstranit na hřbitov. Tím dojde ke zhroucení pyramidy, která je doplněna ze zásoby podle principu popsaného výše.

Na konci kola hráč odhodí na svoji odhazovací hromádku všechny karty, které nevyužil k nákupu či zahrání, a lízne si nových pět karet. Pokud to nelze, zamíchá svoji odhazovací hromádku a vytvoří z ní nový herní balíček. Takto hráči pokračují tak dlouho, až nezůstane žádná karta ani v nabídkové pyramidě, ani v zásobě.


Konec hry:

Soutěž o nejkrásnější pohřeb vyhrává hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů. Počítají se však pouze body z karet, jež si hráč během hry stihl umístit do své hrobky. Hodnota karet v hrobce je určena jejich typem: základní karty a fialové unikátní karty mají svoji hodnotu uvedenu přímo na kartě. Zbývající karty přináleží do některé z následujících pěti skupin - sarkofágy (červené), kanopy (okrové), amulety (žluté), knihy (zelené), sošky (modré). Hráč získá tolik bodů, kolik odpovídá druhé mocnině jedinečných karet z dané skupiny v jeho hrobce. Pokud má tedy ve své hrobce například čtyři různé knihy, získá 16 bodů; pokud tam zvládl umístit všech sedm různých sošek, získá 49 bodů.

Video k původní verzi v AJ:

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 0.3 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 12
? 3. Jazyk hry: český
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 2
? 6. Maximální počet hráčů: 4
? 7. Herní doba (minut): 31-45
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 7,1
? 9. Náročnost (1-5): 2,2
Typ hry: Karetní
Herní doba: 45 minut
Počet hráčů: 2-4
Autor: Tom Cleaver
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
LF Avatar autora Velikost karet 15.11.2020 21:01
Asi špatně hledám, ale nikde jsem nenašel velikost karet. Chtěl bych si na ně pořídit obaly, ale jaksi nevím jaké.
Odpovědět
MJ Avatar autora 25.12.2020 09:52
Potvrzuji, je to jak píše kolega, hru mám a velikost obalů pořídit 63.5x88mm.
MS Avatar autora velikost karet 7.12.2020 12:47
Standard 63x88 používá originál eng verze Valley of Kings, takže tipuji, že velikost karet bude stejná :)