Northgard: Země nepoznané

Kód: 92397
Náš produkt V herně
Značka: TLAMA games
ZDARMAZDARMA 1 899 Kč –10 %
mockup vzor
1 899 Kč –10 % 1 709 Kč
Předprodej srpen 2024
Můžeme doručit do:
16.10.2024
Možnosti doručení

Intenzivní tematická hra s jednoduchými pravidly na pomezí 4x a deckbuildingu na motivy úspěšné videohry!

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Bájné příběhy vypráví o neobjevené zemi daleko za rozbouřeným mořem. O zemi úrodné, zemi neobydlené, zemi čekající na dobyvatele. Náčelníci prahnoucí po moci a slávě vyslali nejodvážnější klanové bojovníky, aby právě jejich jménem obsadili tyto panenské břehy…Který klan ovládne záhadné země dalekého Northgardu? 

Hra Northgard: Země nepoznané, vycházející ze světa videohry Northgard zasazené do vikingských dob, je plná dobývání a průzkumu. Každý hráč ovládá vikingský klan, který se snaží dosáhnout vítězství zejména obsazováním a držením nejcennějších území tohoto nového neobydleného kontinentu. 

Hra má přístupná pravidla a mechanismy, které umožňují rychlý a dynamický herní zážitek.

- V každém roce se hráči střídají na tazích prováděním svých akcí, aby přizpůsobili své strategie tahům soupeřů a nově objeveným uzemím.

- Slávu (tj. vítězné body) lze získávat průzkumem, bojem, kontrolou a rozvojem území.

- Jednotlivé odpovídající akce se hrají prostřednictvím karet, které mají hráči v ruce.

- Na konci každého roku si každý hráč vybere novou kartu, aby si vylepšili svůj balíček, protože jejich klany vyvíjejí nové taktiky a technologie. 

 

Dobývání Northgardu vyžaduje také důmyslné hospodaření se zdroji, abyste mohli stavět nové budovy, zlepšovat efektivitu svých válečníků, vylepšovat své karty na ruce a rozšiřovat území svého klanu. V zimní fázi je toto hospodaření ještě obtížnější, protože musíte své válečníky krmit, aby byli zdraví a spokojení. 

Tempo hry určují hráči, protože hra obvykle končí po sedmi letech vítězstvím hráče s největší slávou, ale může skončit dříve, pokud jeden z nich ovládá tři uzavřená území hostící tři velké stavby. 

V tomto vydání najdete také modul Monstra, který přidává do hry divoká zvířata i bytosti z vikingské mytologie, které mají různé efekty a mohou výrazně ovlivnit průběh hry. Chovají se však podle určitých pravidel a jejich konaní, ačkoli je nepříjemné, je možné předvídat a přizpůsobit se mu. Monstra je také možné porazit v boji a získat za ně cennou slávu (VB). 

 

Hra je určena pro 2 až 5 hráčů od 12 let. 
Pravidla a herní materiál jsou v češtině.   

Počty a velikosti karet:134 ks 65x100 mm 
Nabídka obalů na karty je zde.   

Hra obsahuje:
- 70 figurek jednotek
- 9 figurek monster
- 129 karet
- 35 desek mapy
- 56 žetonů staveb
- 2 soubojové kostky
- 1 počítadlo let
- 1 ukazatel roku
- 75 žetonů zdrojů
- 65 žetonů slávy
- 2 žetony klanů
- 1 žeton prvního hráče
- 5 karet nápovědy
- 1 pravidla hry 

Česká pravidla ke stažení zde. 

Upoutávka:

 Představení hry (EN):

 

 Videonávod (EN):

Doplňkové parametry

Kategorie: Dobrodružné hry
Hmotnost: 1 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 12
? 3. Jazyk hry: český
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 2
? 6. Maximální počet hráčů: 5
? 7. Herní doba (minut): 46-60, 61-90
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 7.7
? 9. Náročnost (1-5): 2.7
? Autor: Adrian Dinu
? Herní kategorie: Budování území, Fantasy, Podle videohry, Středověk
? Herní mechaniky: Area Majority / Influence, Deck, Bag, and Pool Building, Dice Rolling, Modular Board, Tile Placement, Variable Player Powers, Campaign / Battle Card Driven
? Rok vydání: 2022
? Výtvarníci: Grosnez
Typ hry: Dobrodružná, Tematická, Strategická
Herní doba: 45-90 minut
Autor: Adrian Dinu
EAN: 0745125875798
Nevyplňujte toto pole:
S Avatar autora Překlad Klanů 7.9.2022 15:20
Rýd bych jen řekl, že na hru se těším a mám jí v češtině přeobjednanou, rozhodně tu hru v češtině chci. Ale rád bych podotkl, že překlad klanů beru trochu za nešťastný. V původní (počítačové) hře, jsou klany jasně spojeny s různými tvory severské mytologie, což hra dává jasně najevo už jen výběrem klanu, kde je napsáno např. "Fenrir - The Clan of the Wolf", což mě překvapuje, že autoři téhle deskovky ignorovali a v pravidlech jsem žádné tohle spojení nenašel (toto spojení lze ověřit i na stránce původní hry northgard.net/clans, kde jsou jednotlivé klany). Vzhledem k tomu že Fenrir je syn Lokiho, mi Klan Vlčice nedává smysl a tak je to i s dalšími klany. Odkazy jednotlivých klanů Klan Medvěda - (ten) Bjarki (Kaija, jenž má klan medvěda k dispozici, však medvědice je) Klan Kance - (ten) Slidrugtanni (pozn. také znám jako Gullinbursti) Klan Kozy - (ta) Heidrun Klan Havrana - (měli by být oba ten) Huggin a Muninn Klan Hada - Sváfnir Klan Jelena - (ten) Eikthyrnir Klan Vlka - (ten) Fenrir
Odpovědět
S Avatar autora 8.9.2022 21:14
Rozhodně, hra vypadá dost zajímavě a moc se na ní těším. Více méně, se jedná jen o malou kosmetickou závadu v závislosti na kontext (kteří, co neznají počítačovou hru, stejně nebudou vědět) a rozhodně mi to dojem ze hry nijak nepoškodí :) Děkuji za vysvětlení
TG Avatar autora 8.9.2022 14:29
Děkujeme za zpětnou vazbu. To, co píšete dává smysl. V deskové hře toto provázání na mytické bytosti dle kterých by bylo možné určit rod bohužel není zmíněno a jména nejsou u klanů uvedená. Volba rodů tak směřovala spíše k tomu, aby dobře zněly a byly jakžtakž rodově vyvážené. Chápu, že to může fanoušky počítačové hry dráždit. Havran nemá ženský rod. Medvědice je kvůli Kaije, protože reference na Bjarkiho v deskové hře zcela chybí a bylo by naopak zvlášní mít klan medvěda a přitom mít k dispozici medvědici. Máte pravdu, že by bylo vzhledem k počítačové verzi hry asi vhodnější mít v deskové hře spíše klan kozy a vlka, než kozla a vlčice. Kozla místo kozy jsme volily spíše proto, že za kozu by nikdo nechtěl hrát. :) Vlčiči pak proto, aby se nepletla s vlkem z modulu monstra. Doufáme, že i tak se vám hra bude líbit.