Bílý hrad (The White Castle CZ)

Kód: TLG0930
Náš produkt Essen 2023 Také v herně
Značka: TLAMA games
749 Kč –9 % 675 Kč
Předprodej srpen 2024
Můžeme doručit do:
26.9.2024
Možnosti doručení

Japonsko, rok 1761, období Edo. Bílý hrad Himedži je sídlem mocného daimjóa Sakaie Tadazumiho. Ambiciózní vůdci menších klanů z provincie často vysílají své zástupce na hrad, aby se vetřeli do přízně tohoto vládce. Vaším úkolem, v rolích vůdců menších klanů, bude vysílat členy svých klanů na ty nejprestižnější pozice a zajistit tak budoucí rozkvět svého klanu?

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Na Hradu Himedži, ikonickou pevností novověkého Japonska, se tyčí vlajka klanu Sakai, po obloze krouží volavky, zatímco daimjó z ochozu pozoruje hemžení svých poddaných. Zahradníci pečují o jezírka, ve kterých žijí kapři koi, válečníci hlídkují na zdech, dvořané se shlukují u bran ve snaze dostat se dále do hradu a snad dosáhnout i audience u daimjóa. Po západu slunce se rozsvěcují lucerny a lidé se vracejí ke svým klanům.

Ve hře Bílý hrad se stanete vůdcem jednoho z těchto drobných klanů a budete usilovat o co největší bodový zisk. Spravujte moudře své zdroje a posílejte své služebníky na správná místa ve správný čas. Jen tak získáte na dvoře větší vliv než ostatní. 

Bílý hrad je strategická euro hra s mechanikami správy surovin, umisťovaní dělníků a kostek pomocí kterých provádíte své akce. Během tří kol hráči vysílají členy svých klanů, aby udržovali zahrady, bránili hrad či stoupali po společenském žebříčku na místním dvoře. Za to vše, kromě výhod během hry, získáte i vítězné body v jejím závěru.

Na herním plánu najdete hrad Himedži vé své velkoleposti, rozdělený do několika oblastí. Největší část zaujímá vnitřek hradu s Místností tisíce koberců, kam se dvořané snaží vystoupat po pomyslném společenském žebříčku. Dostanou se tak přímo do blízkosti daimjóa a jeho přízně. Najdete zde také jezírka a zahrady, pečlivě udržované zahradníky, kde může každý spočinout. Nedílnou součastí komplexu jsou také hradby a blízké okolí, které střeží hlídkující válečníci. Nakonec je zde oblast tří mostů, kde se shromaždůjí kostky tří barev, které lze použít k provádění akcí. Každý hráč má také panství svého klanu, kde shromažďuje své zdroje a drží rezervy svých služebníků.

Díky přístupným pravidlům a velmi pečlivému tematickému zasazení je Bílý hrad univerzálním titulem, který se hodí pro různé herní skupiny. Jeho elegantní a jednoduchý design skrývá velkou strategickou hloubku, kterou ocení zkušení i méně zkušení hráči.

 

Hra je určena pro 1-4 hráče od 12 let.

Pravidla jsou v češtině.
Herní materiál je jazykově nezávislý.
 

 

Počty a velikosti karet:
73 ks 44x68 mm
4 ks 56x88 mm

Nabídka obalů na karty je zde. 

 

Hra obsahuje:

77 karet
79 žetonů a destiček
3 kartonové 3D mosty
1 herní plán
4 desky osobního panství
85 dřevěných komponent
15 kostek
1 pravidla

Česká pravidla ke stažení zde.
Přehled komponent zde.

 

Upoutávka:

Představení hry:

 

Recenze:

Videonávod:

Lets's play:

Dojmy ze hry:

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 1.1 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 12
? 3. Jazyk hry: bez textu
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 1
? 6. Maximální počet hráčů: 4
? 7. Herní doba (minut): 61-90
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 8
? 9. Náročnost (1-5): 3
? Autor: Isra C., Shei S.
? Herní kategorie: Ekonomické, Kostkové
? Herní mechaniky: Dice Rolling, Open Drafting, Solo / Solitaire Game, Variable Set-up, Worker Placement, Action Drafting, Multi-Use Cards, Worker Placement with Dice Workers
? Rok vydání: 2023
? Výtvarníci: Joan Guardiet
Typ hry: Strategická
Herní doba: 80 minut
EAN: 0745125876054

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: