Illiterati

Kód: 86255
849 Kč
Objednáno (Neznámá dostupnost)
Můžeme doručit do:
11.9.2024
Možnosti doručení

Illiterati je kooperativní slovní hra o přežití. Vy a vaši kolegové knihovníci musíte spolupracovat, abyste zachránili svět před negramotností hláskováním slov a vázáním knih, a zároveň přežít nápor Illiterati. Illiterati se hraje současně v reálném čase a všichni hráči spolupracují.

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Iliteráti jsou zlá tajná organizace, která ovládla svět. Vaším úkolem jako člena Ligy knihovníků je zachránit knihy světa - jedno slovo po druhém.

Illiterati je kooperativní hra se slovy v reálném čase, ve které hráči spolupracují na tvorbě slov a svazování knih. Každý hráč začíná hru s pěti destičkami s písmeny a červenou spálenou knihou, na které je uvedena podmínka, které musí hráč dosáhnout, aby tuto knihu obnovil, např. pomocí 8+ destiček s alespoň 3 zelenými symboly vytvořit slova, která jsou všechna zvířata. Knihovna tří náhodných destiček je umístěna uprostřed stolu. Hra probíhá v tříminutových kolech a před začátkem kola si každý hráč vylosuje z losovacího sáčku sedm destiček s písmeny.

Jakmile začne odpočítávání, mohou hráči mezi sebou a s knihovnou mluvit a vyměňovat si písmena, jak chtějí, a snažit se dosáhnout svého cíle. Jakmile čas vyprší, pokud knihovna obsahuje příliš mnoho písmen - a tato hranice se odvíjí od úrovně obtížnosti -, spustí se událost spálení. Všechna tato písmena otočte lícem dolů, pak jedno z nich odstraňte ze hry a přebytečná písmena odhoďte do odhazovacího pytle. Pokud spálíte příliš mnoho písmen, prohráváte hru. Pokud jste žádná písmena nespálili a splnili jste svůj cíl, otočte červenou knihu lícem dolů a vytáhněte si modrou podmáčenou knihu, čímž si dáte nový cíl.

Na konci kola si vylosujte kartu negramotného padoucha a vyřešte její efekt. Pokud jste si tohoto padoucha vytáhli již dříve - a balíček obsahuje pět kopií pěti padouchů - pak se všechny předchozí efekty tohoto padoucha rovněž vyřeší řetězovým útokem od nejnovějšího k nejstaršímu. Útoky padouchů často odebírají písmena ze slov, což znamená, že během dalšího kola budete muset vytvořit nová slova z toho, co vám zbylo, abyste se vyhnuli spálení dalšího písmene.

Jakmile všichni hráči dokončí dvě knihy - nebo tři či čtyři v závislosti na úrovni obtížnosti - vylosujte ještě jednu knihu, Závěrečnou kapitolu, přičemž všichni hráči musí tento úkol splnit ve stejném kole, např. s použitím více než 12 destiček vytvořit slova, ve kterých jsou všechny vaše samohlásky stejné barvy. Pokud tento úkol splní všichni hráči během jednoho kola, vyhráváte; pokud se to nepodaří ani jednomu, zaútočí další padouch, pak si vylosujete nové destičky a začnete další kolo. Na začátku kola můžete odhodit a znovu vytáhnout až sedm destiček, ale v tomto kole si musíte vytáhnout druhou kartu negramotného padoucha - a pokud balíček padouchů dojde, prohráváte.

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 0.5 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 7
? 3. Jazyk hry: anglický
? 4. Jazyk pravidel: anglický
? 5. Minimální počet hráčů: 1
? 6. Maximální počet hráčů: 5
? 7. Herní doba (minut): 31-45
? 9. Náročnost (1-5): 1,5
? Herní kategorie: Karetní
? Herní mechaniky: Cooperative Game
Typ hry: Karetní, Kooperativní, Rodinná
Herní doba: 40 minut
Autor: Gary Alaka, Rob Chew, Jon Kang
EAN: 860001208467

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: