Mars: Teraformace

Kód: 903
Tip
Značka: Mindok
1 299 Kč –15 %
mars krabice
1 299 Kč –15 % 1 099 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
4.8.2021

Meziplanetární korporace soutěží v přetváření Marsu na obyvatelnou planetu. Vynakládají obrovské sumy peněz a používají nejnovější technologie, aby zvýšily teplotu, obsah kyslíku v atmosféře a vytvořily oceány vody. Bude to vaše korporace, kdo povede lidstvo do nové éry dějin? Dobývání Rudé planety začíná!

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/7/7e/Logo_Kennerspiel_des_Jahres.jpgSeal of Excellence

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dobývání Rudé planety začíná! Meziplanetární korporace soutěží v přetváření Marsu na obyvatelnou planetu. Vynakládají obrovské sumy peněz a používají nejnovější technologie, aby zvýšily teplotu, obsah kyslíku v atmosféře a vytvořily oceány vody. Jak proces zúrodňování pokračuje, stále více lidí se z přelidněné Země stěhuje na Mars. Ve hře Mars: Teraformace bude každý hrát za jednu meziplanetární společnost s určitým profilem. Budete hrát karty projektů, řídit svou produkci zdrojů, umísťovat na mapu své destičky měst a zeleně a závodit o čestné tituly a vítězství ve vypsaných soutěžích. Bude to vaše korporace, kdo povede lidstvo do nové éry dějin?

Hra je určena pro 1-5 hráčů od 12 let.

 

Počty a velikosti karet:
233 ks 63x88 mm

Nabídka obalů na karty je zde. 

 
Herní materiál:

● pravidla hry ● herní plán ● 5 desek hráčů ● 17 karet korporací, z toho 5 základních ● 208 různých karet projektů ● 8 přehledových karet, dvě sady po čtyřech ● 200 průsvitných obsazovacích kostiček hráčů, po 40 v 5 barvách ● 200 kostiček zdrojů v matových barvách měděné, stříbrné a zlaté ● 3 velké počítací kostky ● 9 destiček oceánu ● 60 destiček zeleně / měst ● 11 zvláštních destiček terénu ● žeton začínajícího hráče

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 1.8 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 12
? 3. Jazyk hry: český
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 1
? 6. Maximální počet hráčů: 5
? 7. Herní doba (minut): 91-120
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 8,4
? 9. Náročnost (1-5): 3,2
Typ hry: Strategická
Herní doba: 120 minut
Autor: Jacob Fryxelius
EAN: 8595558302697
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Mars: Teraformace 19.8.2019 18:11
Ahojte, prosím o info ku Vami ponúkanej verzii hry Mars:Teraformace je to 3.vydanie alebo ešte to 2.? Predom ďakujem za odpoveď. Martin
Odpovědět

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
RD Avatar autora | 21.5.2021
Hráli jsme u kamarádů, tak jsem si pořídil včetně 1. rozšíření a lepších destiček. Hra povedená. Hraje se dobře v 1. ale i v 5 hráčích. Hodně o strategii výstavby a používání kartiček. Dá se škodit hehe :-D. Doporučuji.
5
AU Avatar autora | 23.3.2021
Zatím odehráno: Cca 6 partií ve 2 hráčích, bez rozšíření, sólo varianta ještě nevyzkoušena. Jsme s přítelem v podstatě deskaři začátečníci, jde o první složitější hru, kterou jsme pořídili... a absolutně nás pohltila. Hrajeme několikrát týdne. Během měsíce prostě MUSELA doma přibýt i rozšíření. I přes relativně delší herní dobu (tedy na naše poměry - většinou nám zabere až ke 3 hodinám při hře ve dvou lidech) nemá hra hluchá místa. Tematicky je hra velmi atraktivní a co mně těší velice je to, že jsou kartičky, pravidla pro umisťování terénu a některé aspekty pravidel opravdu hluboce zakotvené ve faktech a stávající míře vědeckého poznání. :) Další plusy: + K vítězství se jde vyšplhat různými strategiemi (ať už vsadíte hlavně na soutěže, nebo na výsledné body, nebo na umisťování terénu, pokaždé to bude zajímavé) + Ano, roli zde hraje i náhoda - přece jen to, jaké karty si vytáhnete na začátku a co se vám nabídne v dobírce během hry, se situací umí hodně zamíchat, ale myslím si, že je hra dobře vyvážená ve využití schopnosti plánování a rozhodování stejně jako adaptability právě na to, jaké vám chodí karty. + Udržuje vás ve střehu. Aspoň mě. Když si první hru prohrajete o 4 body kvůli tomu, že jste na začátku absolutně zaspali a nevzali si titul teraformátora, i když jste už dvě kola mohli, je to dobrá lekce. :) Mars: Teraformace je prudce hratelná záležitost, která podle mě osloví mladé i staré, zabaví vás na dlouhé hodiny a ještě se něco dozvíte. Netřeba váhat. :) P.s. Opravdu doporučuji koupit insert a jeden z overlayů, samozřejmě se dá přežít i bez těchto vychytávek, ale život to usnadňuje docela dost.
5
MP Avatar autora | 7.3.2021
Mars, rudá planeta. Nejbližší objekt po měsíci ve vesmíru vhodný ke kolonizaci. Líbí se mi fyzikálně podpořená data proč je například nastavená hustota kyslíku na 14% nebo teplota na +8 a proč zrovna tady mají být oceány. Nepletu-li se tak hru dělal středoškolský profesore. Engine building jak stehno, návyková záležitost se spoustou možností strategických voleb a taktik jak vystavět svoji korporací a získat tak vítězné body na konci hry. Když vás tahle hra chytí chcete pak všechno, myslím ti že se tu jistě stavíte pro všechna rozšíření protože pak dostanete něco úžasného a dlouhé večery. Stay Play ✌
5
OH Avatar autora | 30.4.2020
Tuto hru jsem měl v hledáčku dlouho. Nejsme žádný velký hráč a se složitějšími hrami nemám zkušenost. Díky kvalitně zpracovaným pravidlům a videonávodu jsem ale hru dobře pochopil a už na první zahrání bylo vše v pořádku a pochopitelné. Hra má nepřeberné možnosti strategií, počítání a lze ji hrát a vyhrát všemi možnými způsoby. Při první hře jsem ji ani nedohráli(bylo už moc pozdě) ale i po 2,5h jsem byli nadšení z herního zážitku.
5
MJ Avatar autora | 3.12.2019
Nejlepší strategická deskovka v mé sbírce a to prosím za luxusní cenu. Vřelé doporučení.