Papírové doupě - Představení hry / PreviewVítejte v Papírovém doupěti! Podaří se vám s družinou čtyř nesourodých hrdinů probojovat skrze temné podzemí zamořené nestvůrami a posbírat co možná nejcennější poklady? Musíte být ale mazanější a rychlejší než vaši protivníci. Sláva a bohatství totiž čekají jen na jednoho z vás!

Více o hře zde.

Papírové doupě je dobrodružná roll and write hra, v níž povedete družinu neohrožených hrdinů na cestě za slávou. Zvěsti praví, že nedaleké kobky přetékají pohádkovým bohatstvím. Žádný dobrodruh, který se tam vypravil, se však ještě nevrátil živý…Papírové doupě je dobrodružná roll and write hra, v níž povedete družinu neohrožených hrdinů na cestě za slávou. Zvěsti praví, že nedaleké kobky přetékají pohádkovým bohatstvím. Žádný dobrodruh, který se tam vypravil, se však ještě nevrátil živý…

Na začátku hry si vyberte doupě, které se se svými spoluhráči vydáte vyrabovat. Každá kobka je jiná, a číhají v ní na vás různá nebezpečí.Karty schopností a cílů vám určí způsob výcviku, a nabídnou vám speciální bonus, pokud splníte určené podmínky.

Díky kartám úkolů dostanete příležitost získat pár bodů navíc a udržet si tak před protihráči náskok. Jakmile vstoupíte do labyrintu zákeřných chodeb, už NENÍ CESTY ZPĚT... až do osmého kola, kdy končí hra.

Na začátku každého kola hoďte 6 kostkami, a přidělte výsledky 3 z nich mezi své akce. Ty vám umožní vyrábět artefakty, míchat léčivé lektvary, pohybovat se zrádným dungeonem a v neposlední řadě levelovat své hrdiny. Díky tomu bude vaše družina odolnější zraněním a pastem, ale také silnější v boji s mocnými netvory a jejich přisluhovači. Jakmile dosáhnou vaši hrdinové čtvrté úrovně, budou obdařeni speciálními schopnostmi. Větší svaly! Větší mozky! Větší aury! A víc drahokamů do fondu na skřetí vdovy a sirotky!

Pamatujte i na lektvary, protože rány do živého vás můžou stát cenné body. Nepřátel je mnoho a vaši hrdinové jsou stále ve vývinu! Aby byli statní a silní, musí pít hodně šťávy! Každý čtvrtý lektvar vás posílí víc, než ten předchozí. Během pohybu podzemím narazíte na zákeřné přisluhovače, které mohou zdolat jen někteří členové vaší družiny. Zlobři padnou jen rukou válečníka, duchové se třesou hrůzou před čarodějem, kostlivci se rozpadnou v prach před klerikovým hněvem, a skřety dožene jen hbitá kudla mistra zloděje. Nebudou-li vaši hrdinové dostatečně trénovaní, utrpíte zbytečná zranění. V temných zákoutích na vás čekají mocní strážci labyrintu, které zdoláte jenom společnými silami! A i když zvítězíte, nebudete to mít zadarmo.A pak… přijde ta chvíle. Kdy v koutě místnosti, v záblesku světla spatříte… obří drahokam! Pomaloučku polehoučku prokličkujete pastmi a netvory, už už po něm vztáhnete ruku… když tu náhle…

Papírové doupě! Dobrodružná škrtací hra pro 1-8 vykradačů hrobek od 10 let od vydavatelství Tlama Games.