Trůn - Představení hry / PreviewZnáte to... Král natáhl bačkory a najít za něj náhradu je kumšt.
Ze všech možných i nemožných kandidátu připadají v úvahu pouze dva. Vy a váš rival.
O tom, kdo z vás usadí svůj zadek na trůn a královskou korunu na hlavu rozhodne pět ujetých národů aktuálně žijících v království bez krále.
Přesvědčte alespoň tři z nich a zlatá čelenka s drahým kamením i trůn jsou vaše!

Více o hře najdete ZDE.

TRŮN je štychová karetní hra, v níž se vy a váš protihráč stanete nemilosrdnými soupeři v boji o královský trůn. O tom, kdo zvítězí ale nerozhodnete vy, nýbrž pět největších rodů z celé říše. Pokud si je dokážete získat na svoji stranu…

Celá hra sestává z jednoho balíčku pouhých 52 karet a dvou herních fází. V té první se snažíte získat co nejvíce následovníků. Ve druhé se utkáte o titul vládce říše.

Na začátku hry dostanou oba hráči 13 karet a zbytek utvoří tzv. dobírací balíček. Z toho se vždy otočí vrchní karta, o kterou budete soupeřit. Nejprve vynese kartu začínající hráč, a jeho protivník na ni reaguje.

Musí hrát stejný národ a vyšší karta přebíjí nižší. Každá rasa má zároveň své unikátní schopnosti, které dokážou zvrátit situaci ve váš prospěch. Všichni Nemrtví zamíří rovnou mezi podpůrce vítěze. Trpaslíci podpoří toho, kdo byl poražen. Měňavci dokáží napodobit každou rasu. Rytíři zmasí každého skřeta. A skřetů… těch je prostě hodně.

Vítěz štychu bere odhalenou kartu a poražený si naslepo lízne jednu svrchu balíčku.

Ve druhé fázi hry hrajete s kartami, které se vám takto podařilo ukořistit. Jenom s tím rozdílem, že poražený nedostává žádnou kompenzaci, a vítěz bere obě dvě zahrané karty. Na konci hry
spočítejte, kdo má více spojenců od každé frakce.

Ten, kdo si takto získal přízeň aspoň tří národů, vítězí!

TRŮN je rychlá taktická štychovka pro 2 nesmiřitelné rivaly od 10 let.