Za hranou - Představení hry / Preview

Co vás čeká v této příběhové semi-kooperativní kyberpunkové deskovce Za hranou?
Budete nuceni páchat zločiny skrze stoupence Syndikátu a sbírat tak důkazy pro odhalení velkého plánu této zločinecké organizace. Musíte dobře využít každou získanou stopu, ale hlavně… pokusíte se nepodlehnout tíze vlastních rozhodnutí a při tom zůstat sami sebou. Musíte bojovat ze všech sil, jinak skončíte nenávratně Za hranou.

Více o hře zde.

“Za hranou” je cyberpunková strategická hra z blízké budoucnosti pro 1 až 5 hráčů. Stanete se tajnými agenty, jejichž cílem je proniknout k srdci zločinecké organizace známé jako Syndikát. Díky nejmodernějším technologiím se dokážete napojit na kyberimplantáty jeho členů a každého z nich plně ovládat. S čistýma rukama si však důvěru podsvětí nezískáte. Chcete-li uspět, budete muset obětovat kus svého svědomí…

Na začátku tahu dostanete možnost ovládnout jednoho libovolného zločince na herním plánu, a provést s ním dvě akce.
Akce vám umožní přesun, sebrání předmětu, nebo použití schopnosti lokace či vybraného zločince.
Abyste však jejich schopnosti mohli využívat, musíte se do mysli daného gangstera vracet co nejčastěji. Pokud se vám podaří dostat svůj vliv až za krajní mez, bude vám umožněno překročit pevně daný limit dvou akcí za tah.

Vaším cílem bude plnit karty úkolů, které vás odmění důkazy, žetony podpory a samozřejmě tím nejdůležitějším - složkami potřebnými k odhalení tajného plánu Syndikátu. Budete se snažit jednání zločinců mírnit, nebo je naopak pořádně zmáčknete a přinutíte konat to největší možné zlo? Čím horší následky vašeho činu budou, tím větší odměny pro sebe získáte.

Přispějete k úspěšnému vyšetřování, vezmete si jednorázový bonus nebo si pojistíte větší bodový zisk na konci hry?

Ve splnění úkolů vám budou bránit barikády, všudypřítomný Strážce zákona a policejní pátrání. To blokuje akce lokací, dokud se pozornost policie neobrátí jiným směrem.

Po třech herních kapitolách hra končí.
Pokud ve své společné misi selžete, stále vítězí hráč s nejvíce body. Ten, kdo si zašpinil ruce nejméně, obdrží bonus navíc.

V případě úspěchu si však nejzkorumpovanější hráč odečte veškerou zkaženost od svého celkového skóre.
Mějte proto na paměti, že pád Syndikátu může být zároveň posledním krokem k vaší prohře.

“Za hranou” je silně tématická semi-kooperativní hra, která v sobě kombinuje strategii s mechanikou pickup and deliver a nabízí hráčům vysokou míru rozhodování.