BLUE FRIDAY - slevy až 50 % a k tomu 2+1 ZDARMA - prodlouženo do 29. 11.!

Zátoka obchodníků - Představení hry / PreviewZátoka obchodníků vítá s každou novou lodí, jež přiráží k molu, zástupy hrdinů. Hrdinů chtivých zázračných lektvarů, magických zbraní, a jiného nezbytného vybavení, které by jim ulehčilo život plný dobrodružných výprav za bohatstvím a slávou. Ale to je jiný příběh.

Vaším úkolem bude vyrobit dostatek poptávaného zboží včas a střelit ho za tu nejlepší možnou cenu. Nejlepší pro vás, samozřejmě!

Více o hře najdete ZDE.

V Zátoce obchodníků se stanete kupcem na nejproslulejším tržišti celého Pětiříší. Každým dnem budou k molům vašeho přístavu přirážet lodě plné dobrodruhů s naditými měšci a touhou po novém zboží. A to by v tom byl čert, aby se vám na tom nepodařilo zbohatnout…

O pořadí hráčů v Zátoce obchodníků rozhoduje stupnice času. Ve svém tahu si vyberete jednu akci, kterou jste v předešlém tahu nehráli. To vás bude stát drahocenný čas, a na tahu je vždy hráč, který je na stupnici času nejvíce pozadu. Jakmile překročíte vyznačené pole, musíte přidat do jedné z lodí nového pasažéra. Hráč, který zaplní poslední místo rozhoduje o tom, u kterého mola loď zakotví. Na každém molu se prodává různé zboží, a jeho bodová hodnota se násobí počtem zákazníků v příslušné barvě.
Některé akce vám udělí i karty prohnanosti, které vás na konci hry stojí těžce vydřené body. Jiné akce vám zpřístupní sponzoring cechů. Kolik bodů ztratíte nebo naopak získáte, tu také zjistíte podle počtu příslušných figurek.
A v neposlední řadě si ve městě můžete najmout pomocníky. Ti vám poskytnou nejen okamžitý bonus, ale také vám zpřístupní speciální akce, které můžete řetězit.
Vaším úkolem bude během tří herních kol vydělat co nejvíce peněz. Obchodníci jsou však různí. Každý má svoje vlastní akce a zboží vyrábí jiným způsobem:

Kovář
S každým úsvitem se zazžehnou i výhně kovářovy. Je čas rozmýchat oheň a probudit duchy zakleté v železe a síře, aby až nadejde čas, posloužili svému novému pánu s mocí jim vlastní. Je to tvrdá, poctivá dřina, která je však po zásluze odměněna.

Alchymistka
To, z jakých přísad míchá alchymistka své posilující lektvary, se ještě nikomu nepodařilo odhalit. Ichor, který využívá ve svých receptech, je prý krví samotných bohů. Jeho esence dokáže vaše dílo v mnohém usnadnit, její užití může mít však i zhoubné následky...

Kapitánka
Jedinými památkami na život, který kapitánka nechala daleko za sebou, jsou páska přes oko, posádka věrných námořníků a prokletý kompas, jehož střelka umí probudit mocný dech větru. Se svojí flotilou křižuje vodami zátoky, a loví ryby, které prodává na břehu. Ale mezi lidmi se šušká, že nikdy nepověsila šavli na hřebík, a pomalu hromadí bohatství, které tu ukryla před zákonem…

Chronomág
Chronomág se svým asistentem putuje nekonečnými cestami časoprostoru, odkud přiváží vzácné zboží z dávno zapomenutých krajů. Společnými silami jsou schopni nejen vrátit čas o krok zpět, ale i pohnout samotným předivem reality.

Závěr
Spolu se základní hrou vychází i několik rozšíření, která přidávají do hry nové postavy, moduly, či sólovou variantu hry.
Zátoka obchodníků - strategická obchodní hra pro 1 - 4 ziskuchtivé dobrodruhy na odpočinku od 12 let.