Formula D

Kód: 92039
Značka: Asmodee
1 499 Kč
14 dní
Můžeme doručit do:
15.7.2024
Možnosti doručení

Formula D je závodní hra typu Formule 1 s vysokými sázkami, ve které hráči závodí v simulovaných vozech a doufají, že projedou cílem jako první. Jedná se o reedici hry Formula Dé s několika změnami oproti původnímu formátu.

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Formula D je závodní hra typu Formule 1 s vysokými sázkami, ve které hráči závodí v simulovaných vozech a doufají, že projedou cílem jako první. Jedná se o reedici hry Formula Dé s několika změnami oproti původnímu formátu. Zatímco staré tratě lze použít s aktualizovanými pravidly Formule D, nová hra obsahuje desky, které mají na jedné straně trať F1 a na druhé straně trať Street. Každá z těchto pouličních tratí má jedno nebo dvě nová začlenění, která dodávají větší tematičnost -

Herní mechanismy představují jednoduchý závod, dojeď do cíle jako první! Hráči však musí používat značnou míru plánování a spoléhat se na poměrně velkou dávku štěstí. Každý hráč si řídí, kdy má zařadit rychlostní stupeň, přičemž každý stupeň poskytuje jinou rychlost. (Například 4. rychlostní stupeň je kostka, která hází náhodná čísla od 7 do 12 za posunutá políčka.) V každém tahu mohou hráči zařadit jeden rychlostní stupeň, zůstat na něm nebo zařadit nižší rychlostní stupeň. To nutí hráče porovnávat možné hody s optimální vzdáleností pro daný tah a snad i plánovat dopředu. Nejde však jen o rychlost! Zatáčky mají pravidlo "zastavení", které vyžaduje, aby hráči v dané zatáčce zastavili jednou, dvakrát nebo třikrát v po sobě jdoucích zatáčkách, jinak budou potrestáni. To vytváří efektivní omezení rychlosti v zatáčkách.

Formule D přidává několik prvků, které v původní Formuli De nejsou: Je zde přidáno vzrušení z nelegálních závodů v ulicích velkých měst - vše je dovoleno! To přidává vlastní vozy, nitroakceleraci, driftování v zatáčkách, špinavé triky, přestřelky a odpadky na silnici, aby se přidala větší variabilita. Základní změnou je použití "přístrojové desky" s pohyblivými kolíky pro správu atributů vašeho vozu namísto papírových formulářů z Formule De. K dispozici jsou také dvě sady předbarvených vozů: sada Formule 1 a sada sériových vozů Street Race. Pouliční vozy jsou dodávány s profily "Postava", které hře dodávají trochu hraní rolí. A konečně, stará kategorie "Palivo" pro vůz byla přejmenována na Opotřebení převodovky, aby lépe tematicky odpovídala efektu několikanásobného podřazení.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 2 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 8
? 3. Jazyk hry: anglický
? 4. Jazyk pravidel: anglický
? 5. Minimální počet hráčů: 2
? 6. Maximální počet hráčů: 10
? 7. Herní doba (minut): 61-90
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 7
? 9. Náročnost (1-5): 2
? Autor: Laurent Lavaur, Eric Randall
? Herní kategorie: Sport, Závodní
? Herní mechaniky: Dice Rolling, Grid Movement, Push Your Luck, Different Dice Movement, Movement Points, Player Elimination, Race, Roll / Spin and Move, Simulation, Turn Order: Stat-Based
? Rok vydání: 2008
? Výtvarníci: Stéphane Poinsot, Nicolas Caniaux, Arnaud Simon-Laforet
Typ hry: Rodinná, Tématická
Herní doba: 60 minut
Autor: Laurent Lavaur, Eric Randall
EAN: 9782914849647

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: