Podsvětí (Passengers CZ)

Kód: TLG0600
Náš produkt Essen 2023 Také v herně
Značka: TLAMA games
649 Kč –9 %
MOCKUP
649 Kč –9 % 585 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Podsvětí je rychlá týmová hra se skrytými rolemi napínavá až do posledních chvil. Sledujte, co dělají ostatní, a pokuste se odhalit jejich záměry. Bez komunikace váš tým nemůže zvítězit, takže najděte mezi hráči ty, kterým důvěřujete. Dobře si rozmyslete, kdy se podělíte o užitečné informace a kdy budete držet jazyk za zuby!

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Na břeh řeky Limbo přicházejí duše zesnulých a skrze pohřební masky hledí na záři na opačném břehu. Stačí nastoupit na loď a nechat se převézt do země věčného blaha. Ona zem má mnoho jmen, ale říkejme jí třeba „Podsvětí“. Jenže Podsvětí není pro vás. Ani pro vaše kolegy. Vaším posláním je převážet na loďkách duše těch, jež jsou hodni této zaslíbené země. Třeba jednou nadejde i váš čas a přidáte se k nim, až splatíte svůj dluh. Co kdyby se ale dal onen dluh nějak… obejít? Pokoutným šepotem se k vám doneslo, že pokud do Podsvětí proklouzne dostatek prokletých démonů, způsobí tam převrat. Pak by vás mohli do země zaslíbené pustit mnohem dříve. Převozníkem duší jste už celou věčnost a dosud nikdy se nenaskytla tak úžasná příležitost. A tak si říkáte, jestli stojí takový risk za to. Přijmete nabídku démonů? A co kolegové? Přijali ji také?

Podsvětí je rychlá týmová hra se skrytými rolemi napínavá až do posledních chvil. Sledujte, co dělají ostatní, a pokuste se odhalit jejich záměry. Bez komunikace váš tým nemůže zvítězit, takže najděte mezi hráči ty, kterým důvěřujete. Dobře si rozmyslete, kdy se podělíte o užitečné informace a kdy budete držet jazyk za zuby!

Hráči jsou tajně rozděleni na spolupracovníky démonů a poctivé převozníky duší, kterých je vždy více. Přisluhovači démonu o sobě navzájem vědí. Poctiví převozníci však nevědí, kdo má jakou roli. Na břehu vždy kotví dvě lodě, ale pouze jedna vypluje na druhý břeh řeky Limbo. Hráči vybírají místa na lodích a koho na ně z dostupných karet cestujících na ruce posadí. Zda démona nebo duši. Avšak lícem dolů. Za vybrané místo dostanou hlasy a také odpovídající kartu daru. V další fázi se provádějí efekty získaných karet darů v odpovídajícím pořadí, které často poskytnou hráčům nějaké informace a vzbudí podezření. Nakonec proběhne simultánní hlasování o tom, která loď odpluje do podsvětí. Sečtou se přidělené hlasy jednotlivým lodím a ta, která získala více hlasů, odpluje.

Hra končí po 3 kolech. Obodují se cestující na lodích, které odpluly do podsvětí. Démoni a duše se bodují rozdílně podle vlastních pravidel. V sudém počtu hráčů vstupuje do hry ještě role Zholyka, který se snaží body obou týmů balancovat, aby zvítězil.

V balení najdete také 3 malá rozšíření (další 2 sady karet darů a modulání rozšíření Mlčení).

 

Hra je určena pro 4 až 8 hráčů od 10 let.

Pravidla jsou v češtině. Herní materiál je v češtině.

 

 

Počty a velikosti karet:
55 ks 63x88 mm
25 ks 50x75 mm

Nabídka obalů na karty je zde. 

 

Česká pravidla ke stažení zde.

 

Herní materiál:
6 lodí
25 karet cestujících
40 karet darů
17 žetonů hlasu
8 hlasovacích žetonů
1 mince lodivoda
3 masky
1 pravidla

Rozšíření Mlčení:
15 karet mlčení
1 pravidla

 

Upoutávka:

 

Videonávod (AJ):

Hraní hry (AJ):

Představení hry (AJ):

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 1 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 10
? 3. Jazyk hry: bez textu
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 4
? 6. Maximální počet hráčů: 8
? 7. Herní doba (minut): 50
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 6.8
? 9. Náročnost (1-5): 1.9
? Autor: Joost Das
? Herní kategorie: Blafovací, Deduktivní, Vyjednávací
? Herní mechaniky: End Game Bonuses, Team-Based Game, Worker Placement, Deduction, Hidden Roles, Voting
? Rok vydání: 2023
? Výtvarníci: Joost Das
Typ hry: Blafovací, Karetní, Párty
Herní doba: 30–50 minut
EAN: 0745125876177

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: