The White Castle

Kód: 973C/M352
Essen 2023
Značka: Devir
780 Kč –2 %
The White Castle
780 Kč –2 % 759 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024
Možnosti doručení

Volavka letí nad oblohou Himedži, zatímco Daimio z vrcholu hradu sleduje pohyb svých služebníků. Zahradníci se starají o jezírko, kde žijí kapři koi, na hradbách stojí na stráži válečníci a u bran se tísní dvořané, kteří touží po audienci, jež by je přiblížila do nejužších kruhů dvora. Když se setmí, rozsvítí se lucerny a dělníci se vracejí do svých rodů.

 

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Volavka letí nad oblohou Himedži, zatímco Daimio z vrcholu hradu sleduje pohyb svých služebníků. Zahradníci se starají o jezírko, kde žijí kapři koi, na hradbách stojí na stráži válečníci a u bran se tísní dvořané, kteří touží po audienci, jež by je přiblížila do nejužších kruhů dvora. Když se setmí, rozsvítí se lucerny a dělníci se vracejí do svých rodů.

Ve hře White Castle budou hráči ovládat jeden z těchto klanů s cílem získat více vítězných bodů než ostatní. Aby toho dosáhli, musí na dvoře hromadit vliv, odvážně hospodařit se zdroji a umisťovat své dělníky ve správný čas na správné místo. Autory jsou Sheila Santos a Israel Cendrero, dvojice známá jako Llama Dice, která navrhla také úspěšnou hru The Red Cathedral. V tomto případě opustíme Moskvu Ivana Hrozného a vydáme se prozkoumat nejimpozantnější pevnost moderního Japonska, hrad Himedži, kde vlaje prapor klanu Sakaiů pod vedením Daimia Sakai Tadakiyo.

White Castle je hra eurotypu s mechanikou správy zdrojů, umisťování dělníků a umisťování kostek k provádění akcí. Během hry, ve třech kolech, budou hráči vysílat členy svého klanu, aby se starali o zahrady, bránili hrad nebo postupovali po společenském žebříčku šlechty. Na konci zápasu za ně hráči různými způsoby získají vítězné body.

Na centrálním panelu je zobrazen hrad Himedži v celé své kráse, rozdělený do několika zón. Největší z nich je uvnitř hradu, kde se nachází Místnost tisíce koberců, kam musí dvořané společensky stoupat, dokud nedosáhnou kruhu nejblíže Daimio, aby se mohli těšit jeho přízni. Dále se zde nachází rybník a zahrady trpělivě opečovávané zahradníky, kde si každý může odpočinout a bez omezení rozjímat nad jeho krásou. Dalším důležitým prostorem je hradba a vnější část hradu, kde hlídkují a stojí na stráži bojovníci. Nakonec zde najdeme oblast tří mostů, kde se hromadí tři druhy kostek, které lze použít k provádění akcí, a osobní doménu každého hráče, kde bude sledovat své zdroje a kde bude mít rezervu dělníků.

Díky přístupným pravidlům a velmi pečlivému zasazení je Bílý hrad velmi univerzálním titulem, který se hodí do různých herních skupin. Jak je u titulů Llama Dice tradicí, jeho elegantní a jednoduchý design popírá velkou strategickou hloubku, kterou mají hráči na dosah.

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 2 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 12
? 3. Jazyk hry: anglický
? 4. Jazyk pravidel: anglický
? 5. Minimální počet hráčů: 1
? 6. Maximální počet hráčů: 4
? 7. Herní doba (minut): 80
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 8
? 9. Náročnost (1-5): 3
? Autor: Isra C., Shei S.
? Herní kategorie: Ekonomické, Kostkové
? Herní mechaniky: Dice Rolling, Open Drafting, Solo / Solitaire Game, Variable Set-up, Worker Placement, Action Drafting, Multi-Use Cards, Worker Placement with Dice Workers
? Rok vydání: 2023
? Výtvarníci: Joan Guardiet
EAN:
Nevyplňujte toto pole:
NC Avatar autora Instagram Engagement Boost 8.4.2024 20:58
Hello there, Natalie from Social Buzzzy , your partner in the exciting world of Instagram growth. I've unearthed something spectacular for skyrocketing your Instagram presence and I'm thrilled to share it with you! Social Growth Engine brings to you a revolutionary service that catapults your Instagram engagement to new heights. It's seamless: - Focus on designing unforgettable content. - Extremely cost-effective at only $36/month. - Completely safe (no password needed), incredibly powerful, and Instagram's best friend. I've witnessed extraordinary results firsthand, and I'm confident you will too! Elevate your Instagram presence today: http://get.socialbuzzzy.com/instagram_booster To your success, Natalie
Odpovědět