Věčná zima: Paleoindiáni komplet bez Mamuta

Kód: 43654
Novinka Náš produkt V herně
Značka: TLAMA games
ZDARMAZDARMA 2 585 Kč –14 %
TLAMA games - Věčná zima: Paleoindiáni komplet
2 585 Kč –14 % 2 199 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
6.3.2024
Možnosti doručení

Vydejte se do doby 10.000 let před naším letopočtem a ujměte se vedení kočovných kmenů, které utvářely americkou historii. Od lovců a sběračů až po vzkvétající kmenová společenství. Během svých putování budete osidlovat nová území, zkoumat nové objevy, štvát zvěř, a budovat megalitické stavby, které přečkají celé věky.

Seal of Excellence

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Pocházím z lidu vypravěčů. Příběhy našich stařešinů mluví o dobách, kdy nás z domovů vyhnal mráz, hlad a neúnavní dravci. V zoufalství jsme se rozhodli následovat stěhovavá stáda přes beringijský most, daleko, až na nový kontinent. Byla to dlouhá a obtížná cesta. A teď tu stojíme, jako živý důkaz toho, že se našim otcům podařilo přežít. Náš nový domov pokrývá led a sníh, a i přesto jsme hrdými vítězi. Zem je to drsná a nelítostná, ale naše. Jsme houževnatý lid věčné zimy. Život v krutých podmínkách nás zocelil a mnohému naučil. Kmenoví průzkumníci dokážou mezi ledovci a skalisky najít ta nejlepší místa pro naše vesnice. Lovci jsou schopni stopovat a ulovit i tu největší zvěř. Jediný mamut nasytí osadu na celé týdny. Stařešinové předávají své zkušenosti z generace na generaci. Bez nich by se náš odkaz navěky rozplynul mezi živly. A s námi se rozvíjí i náš um, naše náčiní, naše rituály. Naším největším rádcem jsou nebesa. Když slunce spolkne temnota, je to předzvěstí velkých změn. Tak nadchází doba obřadů, oslav a klání. I teď stojíme na prahu nového věku a jsme to právě my, vůdci tohoto nezdolného kmene, k nimž se znovu obrací všechen lid... 

Vydejte se do doby 10.000 let před naším letopočtem a ujměte se vedení kočovných kmenů, které utvářely americkou historii. Od lovců a sběračů až po vzkvétající kmenová společenství. Během svých putování budete osidlovat nová území, zkoumat nové objevy, štvát zvěř, a budovat megalitické stavby, které přečkají celé věky.

Věčná zima je strategická hra, která spojuje worker placement a deck building novými unikátními způsoby. V každém kole platíte zdroji a kartami za činnost, kterou vyšlete členy svého kmene plnit. Vaši lidé vám poskytnou pár šikovných rukou navíc, zatímco karty kultury mají celou řadu efektů. Také si můžete karty ponechat a využít je až na konci kola ve Fázi zatmění, kdy se jejich efekty současně odhalí a rozhodnou tak o novém pořadí hráčů a spustí další akce. Ve hře najdete i jiné systémy a mechanismy, jako například karty na více použití, boj o území, pokládání dílků a sbírání sad. K vítězství vede mnoho způsobů. Po čtyřech rychlých kolech se počítá skóre a kmen s nejvíce body vítězí. 

Hra je určena pro 1-4 hráče od 12 let.

Pravidla jsou v češtině.
Herní materiál je v češtině.
 

 

Počty a velikosti karet:
276 ks 59x92 mm,
125 ks 44x68 mm

Nabídka obalů na karty je zde. 

 

Sada obsahuje:

- základní hru Věčná zima
- rozšíření Předci
- minirozšíření Aurora Borealis
- minirozšíření Psí Společníci
- minirozšíření Posvátná půda

Upoutávka:

Recenze:

Hraní hry - Runthrough:

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 3 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 12
? 3. Jazyk hry: český
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 1
? 6. Maximální počet hráčů: 4
? 7. Herní doba (minut): 46-60, 61-90
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 7.8
? 9. Náročnost (1-5): 3.3
? Autor: Stan Kordonskiy
? Herní kategorie: Budování území, Dobrodružné, Prehistorické
? Herní mechaniky: Area Majority / Influence, Deck, Bag, and Pool Building, End Game Bonuses, Hand Management, Modular Board, Set Collection, Solo / Solitaire Game, Variable Player Powers, Variable Set-up, Worker Placement, Income, Multi-Use Cards, Tech Trees / Tech Tracks, Turn Order: Auction
? Rok vydání: 2022
? Výtvarníci: Mihajlo Dimitrievski, Yoma
Typ hry: Strategická
Herní doba: 50-90 minut
Autor: Stan Kordonskiy
EAN: 0745125875477
Nevyplňujte toto pole:
PE Avatar autora Rozšíření Paleoindiani 18.9.2022 09:08
Dobrý den, v anglické verzi jsou již další dvě rozšíření (Cave painting a rivers And rafts) ke hře Paleoindiani. Mohu se zeptat, zda tyto rozšíření plánujete vydat česky a jak hru pozmeňuji? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
M Avatar autora Komplet hra nie je komplet 4.10.2022 07:59
Dobrý deň, chcem sa spýtať prečo hru predávate s názvom komplet? V hre chýbajú oproti komplet hre dve rozšírenia a jedno z toho celkom zásadné, ktoré dosť dopomáha variabilite hry (Rivers and rafts). Bude možnosť toto rozšírenie nejako získať česky?