Loajalita a podmínky VIP mafiánů budou všechny zobrazeny na nástěnce.
Na konci hru vyhraje rodina s nejvíce VIP. Nejdůležitější den bude ten poslední, ale je potřeba se na velké finále připravit už v průběhu.
Abych pomohl rodinám v rozhodování, kam chtějí poslat své poskoky, přidal jsem VIP mafiánům bonus který lze využít jen ve specifické dny. Tímto způsobem by měly vzniknout různé cíle a strategie pro každý den. Bonusem za to, že máte loajální VIP, byli poskoci navíc, které můžete poslat do města. To umožňuje snowballing, ale dominantní rodina bude cílem pro všechny ostatní.
Hra byla připravena, ale trochu jsem se bál „vychytralých dětí“. Děti jsou neskutečně vynalézavé, zvlášť když jde o soutěžení. Pokud někdo najde díru v systému, můžete mít celou hru hned „vyřešenou“ a to není moc příjemné. Ano, můžeme jako vedoucí měnit pravidla za chodu a opravit cokoliv v průběhu. To se dokonce párkrát stalo v předchozích ročnících a asi to nebyl tak velký problém, ale bylo to velmi nespravedlivé vůči týmu, který přišel s výherní „strategií“. Když dítě přijde s chytrou věcí a je za to potrestáno změnou pravidel, je to nespravedlivé. Z toho důvodu jsem celou hru testoval ještě před táborem se svými přáteli online.
Hru jsem vytvořil virtuálně v tabulkách. Sbíral jsem od přátel online rozmístění poskoků a denně jsem zveřejňoval výsledky.
K mému překvapení už během testování se moji kamarádi stali velmi soutěživý a hru brali seriózně. Přišlo i na důležitou otázku: Proč to není desková hra?
Testování hry proběhlo bez větších problémů a celotáborovka měla také úspěch.
Navíc mezi testery hry byla i mladá grafická designérka Mahala, která si přála vytvořit grafiku deskové hry jako svoji diplomovou práci. Nad tímhle nápadem jsme si sedli a vytvořili malý tým, abychom z tohoto 14 denního lesního zážitku udělali 45 minutovou deskovku. Byly jsme na to já, Mahala a její partner Přemek.