Z důvodu enormního množství objednávek počítejte prosím se zpožděním 1-2 dny oproti plánu. Omlouváme se za komplikace.

Království divů - Představení hry / PreviewV Království divů se pokusíte přechytračit svého protihráče pomocí mechaniky "rozděl a zrazuj". Vybudujte své vévodství, produkujte tolik potřebné zdroje, verbujte vojsko a objevujte vzdálené země. Musíte být úspěšnější, vychytralejší a nemilosrdnější než vládce znepřáteleného vévodství! Jedině tak můžete získat Královstvím divů jen pro sebe.

Více informací o hře ZDE.

Království divů je hra, v níž se zhostíte role vévody bažícího po královském trůnu. Je na vás, abyste ukázali, že dokážete přivést království znovu k rozkvětu. V cestě vám však stojí váš odvěký rival, který o sobě rozhlašuje, že právoplatným dědicem je ON…jaká troufalost!

Každé ze čtyř herních kol sestává ze tří fází:

Ve fázi volby dostanou oba hráči 7 karet rozvoje a 1 pohromu. První hráč začíná nabídkou. Vybere dvě ze svých karet a umístí je do některé z oblastí nabídky. Lze umístit obě společně nebo karty i rozdělit. Každý hráč může v této fázi nastražit až dvě pasti - to jest otočit kartu lícem dolů a skrýt tak pohromu nebo blafovat.
Druhý hráč si vybere a vezme všechny karty v jedné z těchto dvou oblastí. Potom se jejich role prohodí.
Jakmile si oba hráči čtyřikrát vyberou, začíná fáze plánování. Během ní se musíte rozhodnout, které ze získaných karet postavíte, a které směníte na zdroje.

Dokončené stavby umístíte rovnou na kartu svého vévodství.
Fáze produkce je rozdělená na 4 kroky. Jeden za každou surovinu ve hře - materiály, populaci, zlato a průzkum. Během každého z těchto kroků budete porovnávat se soupeřem objem surovin, které vám přinesl zisk z vašeho vévodství a z dokončených staveb. Ten, kdo v každém kroku vyprodukuje více, má převahu a kromě surovin získává za každé dvě převahy jeden žeton vojáka. Získané materiály lze okamžitě využít ke stavbě budov a ty nevyužité v poměru pět ku jedné směnit za krystallium - univerzální zdroj, který nahradí libovolnou surovinu. Vojáci slouží ke stavbě dalších karet a nebo plnění speciálních úkolů.

Pro každou partii si vyberete jeden ze tří modulů - modul hrozeb, který potrápí vás i vašeho soupeře asymetrickými hrozbami nahrazujícími základní pohromy, modul rádců, kteří jsou ochotni pomoct za drobný úplatek a modul poslání, kde k dosažení vítězství musí každý hráč splnit hlavní úkol a volitelně také několik vedlejších.

Království divů je hra s mechanikami draftu, blafování a dělení výběru pro 1-2 budoucí vladaře od 14 let.