Brazil: Imperial CZ - Představení hry / PreviewV necelých třech minutách vám představíme nádherně ilustrovanou strategickou hru zachycující
historické období Brazílie mezi 16. a 19. stoletím.

Hra Brazil: Imperial je postavena na inovátorském konceptu nazvaném "Euro X",
což je kombinace mechanik euro her a 4X. Těšit se tak můžete na průzkum mapy,
získávání surovin, budovaní infrastruktury a dobývání nepřátelského území.

Více o hře zde.

Brazil: Imperial se odehrává v dobách, kdy mocní panovníci vysílali své dobyvatele a vojevůdce, aby pokořili hranice Nového světa. Jednou z nich byla neznámá bohatá země, oplývající zlatem, bavlnou a kávovým zrnem, rozkládající se desítky hexů, kam až oko dohlédlo - Brazílie. Které impérium stane na vrcholu?

Jádro hry Brazil sestává ze dvou fází. Fáze akce a fáze pohybu. Ve fázi akce si vyberete jednu akci, kterou jste nehráli v minulém tahu, umístíte na ni svůj akční žetonek, a pokud jste ji už zvládli vylepšit, tak i vykonat příslušné bonusové činnosti.
Nasazení vám umožní vyložit jednu ze svých vojenských jednotek na plán a vzít si kartu, která vám pomůže v boji…
Malby vám za drobnou cenu nabízí různé bonusy, odměny a vylepšení…
Stavba vám pomůže budovat důležitou infrastrukturu…včetně zakládání nových měst
Renovace obnoví vaše zdroje a vylepší již postavené budovy…
a výroba vám za drobný pakatel umožní vylepšit každou z těchto akcí o nové možnosti.
Díky dovozu a obchodu získáte karty zlata, které mohou posloužit jako zdroje nebo vám udělí nové tajné schopnosti a úkoly.

Fáze pohybu vám umožňuje pohnout s jednou svojí vojenskou jednotkou na vedlejší políčko. Pokud se v tu chvíli ocitnete na poli protihráče, nastává zuřivý, nelítostný boj! Sečtěte vítězné body svých jednotek a bonusy za karty a speciální akce. Silnější vítězí! I bojový zápal má však svoji cenu. Přesuny armád jsou náročné a obsazené území je třeba mít neustále pod kontrolou.

Hraje se na tři historické éry, přičemž každá z nich končí, jakmile některý z hráčů splní tajný úkol, který dostal na začátku hry. V takovou chvíli jsou hráči odměněni technologickým pokrokem, vylepšením jedné ze svých základních akcí a v neposlední řadě svým vlastním palácem, který se vám zhodnotí během i na konci hry.

Brazil: Imperial je civilizační strategická 4X hra kombinující klasickou eurohru s prvky průzkumu a boje pro 1-4 hráče od 14 let.