Svět divů - Představení hry / PreviewSvět divů je draftovací budovatelská hra zasazená do nepříliš vzdálené dystopické budoucnosti,
v níž se ujmete rolí vůdců jednoho ze světových impérií. Velmi jednoduchý princip výstavby vašeho impéria,
získávání bodů a surovin společně s nesčetnými kombinacemi karet zaručují vysokou znovuhratelnost.
Dokážete vybudovat Svět divů lépe než vaši protihráči? Šance jsou vyrovnané...

Více o hře zde.

Vítejte ve Světě divů, kde se nemožné stává skutečností! Po nevyčerpatelném bohatství Šalamounových dolů a objevu pramene mládí se neúnavným vědcům Evropské republiky podařilo v srdci Aljašky odhalit stopy nerostu, který umožní cesty časem! Dle ministerstva propagandy je třeba odpovědět na výhrůžný ukazovák vztyčený z imperialistické měsíční základny!

Naši hrdinní, geneticky vylepšení supervojáci se již připravují na první cestu, aby válečným kyberštváčům Sev-Am impéria ukázali, že neporučíme jenom větru a dešti, nýbrž i samotnému času!

Každé kolo Světa divů se skládá ze tří fází. Draft, produkce a plánování.

Draft - Každý hráč dostane sedm karet, z nichž si jednu vybere a zbytek pošle svému sousedovi. Zároveň přijme karty od svého souseda z opačné strany. Takto se pokračuje, dokud nejsou rozdané všechny karty. Směr draftu se v každém kole mění.

Plánování - Pokud se vám alespoň některé zvolené karty rozvoje podaří postavit, rovnou si berete vyobrazené odměny, a vaše impérium obdrží v každé následující fázi produkce patřičné zdroje. Nemůžete-li projekt dokončit, můžete ho nechat rozpracovaný do příštích kol a nebo ho rovnou zrecyklovat.
Každých pět přebytečných surovin se promění na krystallium, univerzální zdroj na všechna použití.

Ve fázi produkce vám každá hotová karta rozvoje přinese vyobrazené suroviny. Pokud v takovém okamžiku získáte dostatek zdrojů na dostavění některého svého projektu, smíte tak ihned učinit. Zároveň se vyhodnocuje převaha v pořadí vyobrazeném na herní desce. Od materiálů až po průzkum. Kdo má patřičných zdrojů víc, získává převahu, a bere si speciální bonus.
Ty upotřebíte k dalším stavbám a nebo při samotném bodování.

V závěru hry se sčítají hrubé body, násobky typů projektů, generálové a investoři.

Hraje se na čtyři kola.

Svět divů je karetní engine-buildingová dystopická hra pro jednoho až pět světovládných psychopatů od 14 let, od vydavatelství Tlama Games.