Newton & Velké objevy - Představení hry / Preview

Osmnácté století bylo obdobím nepřeberných vědeckých objevů, vzrušujícího výzkumu mnoha oblastí lidského poznání a dosud neprobádaných tajů přírody. V akademickém prostředí je konkurence nemilosrdná… obzvláště pro mladé učence, jako jste vy! Chcete-li kráčet ve šlépějích samotného Isaaca Newtona, stát se nejproslulejším vědcem své doby a pýchou akademické obce, musíte své životy zasvětit studiu nových poznatků a neúnavně rozšiřovat škálu znalostí!

Kromě základní hry obsahuje toto vydání také rozšíření Velké objevy a 2 promo karty velmistrů.
Velké objevy se dělí na dva rozšiřující moduly, které můžete zapojit do hry každý zvlášť nebo oba společně. 

Více o hře zde.

Ve hře Newton se zhostíte role mladého nadějného vědce na přelomu 17. a 18. století. Navštívíte mnohá města a země, které kdysi bývaly kolébkami vzdělanosti. Ponoříte se do studia děl mistrů, kteří se na tutéž pouť vydali kdysi před vámi. Podaří se vám stát se pýchou akademické obce a stanout po boku historických velikánů, jako je Johannes Kepler, Galileo Galilei, nebo Sir Isaac Newton?

Ve svém tahu musíte zahrát jednu kartu z ruky a provést akci reprezentovanou symbolem ve spodní části karty. Čím více karet se stejným efektem během hry na svůj stůl umístíte, tím je akce silnější. Některé karty mají i speciální efekty.

Práce vám umožní získávat peníze pro váš výzkum.

Technologie posunou jednoho z vašich studentů vpřed a umožní vám získat patřičné bonusy, pokud správně naplánujete jeho pohyb.

Cestování vám otevře svět, díky čemuž budete moci navštívit prestižní univerzity a vzdálené země.

Některé cesty vás odmění zajímavými příležitostmi, zatímco po jiných se nedá cestovat s prázdnými kapsami!

Přednášky vás odmění novými a silnějšími kartami akcí…

Studiem zaplníte mezery ve svých znalostech, které vám každý tah přinesou body navíc…
A žolíkem provedete již zahranou akci s větší silou, ale jen jedenkrát za hru.

Někteří z vás upřednostní praktické pokusy před teoretickým vzděláním, ti bohatší si zase patřičnou pomoc dokážou najmout, a nakonec možná budete odměněni setkáním s významnými učenci a vědci, kteří vám poskytnou svoji pomoc.

Po pěti zahraných akcích přichází fáze úklidu - v té se vám karty vrací zpět na ruku, kromě jedné, která až do konce hry natrvalo posílí vaše možnosti.
Přičtěte si body k aktuálnímu skóre, vyložte nové akční karty a pokračujte dalším kolem. Po šesti kolech hra končí.

Newton je komplexní a návyková strategická eurohra pro 1-4 hráče od vydavatelství TLAMA Games.