Z důvodu enormního množství objednávek počítejte prosím se zpožděním 1-2 dny oproti plánu. Omlouváme se za komplikace.

Vzhůru do hor! - Představení hry / Preview

Vítejte ve hře Vzhůru do hor!, kde ve Skalistých horách budete stavět neuvěřitelné konstrukce z lešení a strojů. Je jasné, že bez těžby surovin se žádná pořádná mašinérie neobejde. A co teprve bez vzducholodí a horkovzdušných balonů? Ty se budou náramně hodit, až začne voda z tajících okolních ledovců zaplavovat vaši konstrukci. V ohrožení totiž budou stroje i dělníci všech hráčů! 

Více o hře zde.


Vzhůru do hor je hra od Scotta Caputa a Luka Laurieho, v níž se vy a vaši soupeři ocitnete v rolích magnátů, kteří se na cestě za bohatstvím a technologickými inovacemi budou probojovávat až do samého srdce amerických Skalistých hor.

Ve svém tahu smíte provést jednu hlavní akci a jednu nebo obě bonusové akce.

Prvním typem hlavní akce je těžba. Ta vám při umístění vaší vzducholodě či balónu nadělí tolik surovin, kolik se jich nachází na okolních polích. Zároveň aktivuje všechny sousedící stroje. Můžete se rozhodnout svoji vzducholoď i zadokovat a provést akci, která je s příslušným dokem spojená.

Výroba vám umožní postavit stroj, kus lešení, přesunout pracovníka na neobsazený díl lešení, nebo zachránit jednoho dělníka ze zuřivých spárů vodního víru a rovnou ho vytáhnout za ucho zpátky do práce.

Zmiňované stroje vám při své aktivaci propůjčí různé bonusy a při svojí stavbě povýší dělníky přítomné v tomto prostoru. Majiteli prvního povýšeného dělníka v dané oblasti náleží ocenění. Zároveň získáte všechny odměny vyobrazené uprostřed horního okraje žetonu. Ale pozor! Pokud stavba přesáhne okraj mostu, spustí se záplavy a hladina řeky stoupne. Hráči, kteří mají vzducholodě či zaměstnance v dosahu dravého vodního živlu, musí přesunout své vzdušné koráby nazpět do doku a dělníky z lešení pohltí řeka.

Jako bonusové akce smíte zahrát jednu kartu a využít jedno ocenění. Obojí však jenom jedenkrát za tah. Na konci svého tahu získáte odměny a iniciativa se přesune k dalšímu hráči po směru hodinových ručiček.

Vzhůru do hor je jednoduchá hra s nepřeberným množstvím možností a strategií. Speciální efekty strojů, vylepšení a počátečních schopností dají každému hráči šanci překvapit své soupeře, a maximalizovat bodový zisk při mnoha různých příležitostech. Hra v sobě pojí prvky pokládání destiček a worker placementu a je určena pro 2-4 hráče od 14 let.