Hadriánův val

Kód: 27560
Tip Náš produkt
Značka: TLAMA games
ZDARMAZDARMA 1 099 Kč –10 %
HADRIÁNŮV VAL mockup
1 099 Kč –10 % 989 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
24.9.2021

Ve hře Hadriánův val se každý hráč stane jedním z římských generálů, kteří dostali rozkazem postavit takzvané mílové pevnosti a přilehlé části valu. V průběhu šesti let (kol) budou hráči budovat své pevnosti a valy, střežit hranice a lákat do pevnosti běžné obyvatele a řemeslníky, kteří jim rádi poslouží, pokudo ně bude dobře postaráno. Nejdůležitějším úkolem je ovšem bránit pýchu římského impéria před nájezdy bojovných Piktů. Generál, kterému se podaří nashromáždit nejvíce slávy, udatnosti a disciplíny a zároveň se vyhnout ostudné nevoli, svými činy prokáže, že je příkladným občanem impéria, a císař jej odmění titulem Legatus Legionis!

 Seal of Excellence

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roku 122 navštívil římský císař Publius Aelius Hadrianus svá území na severu Británie a poprvé tehdy na vlastní oči spatřil ničivé následky bojů mezi římskými legiemi a divokými Pikty. Na důkaz nadvlády Říma tehdy přikázal postavit val, který by oddělil kmeny Piktů od zbytku podmaněné Anglie. Val byl od počátku zamýšlen jako impozantní stavba a táhnul se celých 80 římských mil, od pobřeží k pobřeží.

Ve hře Hadriánův val se každý hráč stane jedním z římských generálů, kteří dostali rozkazem postavit takzvané mílové pevnosti a přilehlé části valu. V průběhu šesti let (kol) budou hráči budovat své pevnosti a valy, střežit hranice a lákat do pevnosti běžné obyvatele a řemeslníky, kteří jim rádi poslouží, pokud o ně bude dobře postaráno. Nejdůležitějším úkolem je ovšem bránit pýchu římského impéria před nájezdy bojovných Piktů. Generál, kterému se podaří nashromáždit nejvíce slávy, udatnosti a disciplíny a zároveň se vyhnout ostudné nevoli, svými činy prokáže, že je příkladným občanem impéria, a císař jej odmění titulem Legatus Legionis!

Hra je určena pro 1-6 hráčů od 12 let.

Pravidla jsou v češtině.
Herní materiál je v češtině.
 

 

Počty a velikosti karet:
120 ks 54x86 mm

Nabídka obalů na karty je zde. 

 

Hra obsahuje:

1 pravidla
2 herní bločky (každý 200 listů)
6 desek hráčů
50 surovin
90 dřevěných figurek pracovníků
48 karet osudu
72 karet hráčů

Pravidla ke stažení zde. 

Sólová kampaň ke stažení zde.

Unboxing:

Představení hry:

Recenze:

Recenze sólo hry:

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Hmotnost: 2 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 12
? 3. Jazyk hry: český
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 1
? 6. Maximální počet hráčů: 6
? 7. Herní doba (minut): 31-45, 46-60
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 8,7
? 9. Náročnost (1-5): 3
Typ hry: Strategická
Herní doba: 30-60 minut
Autor: Bobby Hill
EAN: 745125875019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
B Avatar autora | 10.9.2021
Věděla jsem, že se jedná o solitérní hru a interakce při hře více hráčů je nulová. Jako takovou jsem ji kupovala a hra rozhodně nezklamala. Je komplexní, dostatečně složitá, aby se vám zavařil mozek, přičemž je určitě spousta způsobů jak dojít vítězství nebo překonání svého skóre. Kampaň ke stažení je krásnou třešničkou na dortu.
5
KN Avatar autora | 4.7.2021
Silně solitérní mozkobol. Možností je nepočítaně a jde o to prostě porazit své skóre a příště být zas o fous lepší. Pro mě velmi návyková záležitost.