Podzimní syslení (půjčovna)

Kód: SHOW034
Na týden
Značka: TLAMA games
389 Kč –92 %
savernake forest mockup(1)
389 Kč –92 % 30 Kč
K vypůjčení (For Rent) (2 ks)
Možnosti doručení

Podzim se chýlí ke konci a o slovo se hlásí paní Zima. Lesní zvířátka si musí přichystat zásoby, aby ve zdraví přečkala až do jara.
Podzimní syslení je hra, ve které 2–4 hráči budou budovat vlastní část lesa s cestičkami, na kterých se objevují zvířátka a jídlo. Aby hráči získali co nejvyšší počet bodů, musí zajistit, aby na každé cestě mohla zvířátka sbírat své oblíbené pochoutky.

Detailní informace

sh-advantage
Nejširší nabídka
deskových her v ČR
sh-advantage
Pomoc při výběru
rádi vám poradíme i na chatu

Detailní popis produktu

Podzimní syslení je hra o umísťování karet a vytváření cestiček. V každém kole přidáte 1 novou kartu do svého lesa, který bude mít na konci hry rozměr 4×4 karty. Na kartách najdete buďto zvířátka, nebo cestičky s potravou. Pro každé zvířátko musíte připravit takovou cestičku, na které najde své oblíbené jídlo.

 

Lišky, ježci, bobři, sovy, králíci, datlové, divoké kočky... V tomto lese žije pohromadě až 23 různých druhů zvířat. Na konci podzimu se všechna připravují na přečkání chladné zimy s dostatkem zásob a ty jsi tu od toho, abys jim podal pomocnou ruku... Nebo tlapku!

Ve hře Podzimní syslení máte k dispozici dva druhy čtvercových karet, na jednom jsou vyobrazena zvířátka a na druhém cestičky plné šťavnaté potravy. Každý hráč dostane náhodně kartu zvířátka, na které je uvedeno, kolik jídla může skladovat a jaké má stravovací preference. Například liška miluje vajíčka, ale na bobule nebo ořechy ji neužije. Abyste získali co nejlepší skóre, je třeba, aby každé zvíře nasbíralo své oblíbené potraviny.

Během přípravy se všem hráčům vyloží do společné nabídky tři karty cestiček a jedna karta zvířátka. Každý hráč si ve svém tahu vybere jednu z nich a přidá ji do svého lesa, přičemž vždy musí respektovat tři pravidla: na jedné cestě nikdy nesmí být dvě zvířátka, karty musí sousedit a žádná karta nesmí být umístěna mimo mřížku 4×4. Hra končí, jakmile všichni účastníci dokončí svůj les s celkovým počtem 16 karet.

 

V průběhu hry budou mít hráči k dispozici pomoc některých zvířat v závislosti na kartě, kterou si vyberou z nabídky:
- Kohout vám pomůže brzy vstát, abyste si v dalším tahu mohli vybrat kartu jako první.
- Pásovec vás naučí, jak si vykopat lepší úkryty pro uskladnění většího množství potravy, takže si můžete vzít žeton nory a přidat ho k jedné ze svých karet zvířátek, čímž zvýšíte skladovací kapacitu tohoto zvířátka o 1.
- Koza vás naučí lépe se hydratovat, nabídne žeton kapky vody, který lze přiřadit k potravině a zvýšit jeho hodnotu o 1.
- Králík vám pomůže přilákat do vašeho lesa nová zvířátka.

 

Pro hráče, kteří hledají pokročilejší výzvy, obsahuje příručka pravidel variantu pro dva hráče s některými úpravami, které zvyšují obtížnost. Docela slušné zpestření, pokud již zvládáte základní pravidla!

Podzimní syslení nabízí dokonalou rovnováhu mezi zábavou a strategií, díky níž se skvěle hodí pro jakoukoliv herní skupinu. Rodina a přátelé se budou skvěle bavit při pomáhání lesním zvířátkům a zároveň se budou snažit co nejlépe využít své cesty k dosažení co nejvyššího bodového zisku. Projděte se na podzim lesem a nechte se unést kouzlem jeho divoké přírody!

Hra je určena pro 2 až 4 hráče od 10 let.

Pravidla jsou v češtině. Herní materiál je jazykově nezávislý.

 

 

Počty a velikosti karet:
64 ks 68x68 mm

Nabídka obalů na karty je zde. 

 

Pravidla hry ke stažení zde.

Popisy zvířátek ve hře zde.

 

Herní materiál:
45 karet cestiček
19 karet zvířátek
15 žetonu skrýší
15 žetonu vody
4 bodovací žetony hráčů
1 figurka prvního hráče
1 herní deska
1 pravidla hry

 

Upoutávka:

 

Recenze (AJ):

Rozbalení hry (AJ):

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Půjčovna deskových her
Hmotnost: 1 kg
? 1. Základní hra / rozšíření: Základní hra
? 2. Minimální věk: 10
? 3. Jazyk hry: bez textu
? 4. Jazyk pravidel: český
? 5. Minimální počet hráčů: 2
? 6. Maximální počet hráčů: 4
? 7. Herní doba (minut): 40
? 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10): 7.2
? 9. Náročnost (1-5): 1.3
? Autor: Rodrigo Rego
? Herní mechaniky: Open Drafting, Pattern Building, Tile Placement, Map Addition, Tags
? Rok vydání: 2023
? Výtvarníci: Núria Aparicio
Typ hry: Strategická, Rodinná
Herní doba: 20–40 minut
Autor: Rodrigo Rego
EAN: 0745125876122

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: